Download: asghar_oslo_پخش مستندی درباره بازداشت ۱۵ملوان بریتانیا از شبکه یک تلویزیون ایران

By joudiasghar

9,007

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

شبکه یک تلویزیون ایران مستندی درباره جزئیات بازداشت ۱۵ سرباز نیروی دریایی بریتانیایی و گروهی از نیرو‌های آمریکایی در «آب‌های ایران» پخش کرده است.
این مستند ۴۸ دقیقه‌ای که «شکار روباه» نام دارد شامگاه چهارشنبه (۱۲ شهریور) به مناسبت «روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس» پخش شده است.
در این مستند تصاویری از لحظه بازداشت نیرو‌های بریتانیایی و آمریکایی در آب‌های خلیج فارس و مذاکرات نمایندگان بریتانیایی با فرماندهان سپاه دیده می‌شود.

برخی از فرماندهان وقت نیروی دریایی سپاه نیز در این مستند جزئیات بازداشت نیرو‌های بریتانیایی و آمریکایی را توضیح می‌‌دهند.
بخشی از تصاویر به نمایش درآمده در این مستند به خصوص مذاکره نمایندگان بریتانیا با فرماندهان سپاه پاسداران و حواشی آن برای نخستین‌بار پخش شده است.
در این مستند همچنین نشان داده می‌شود که سعید قاسمی یکی از رهبران حزب‌الله در آن زمان در نیروی دریایی سپاه پاسداران مسئولیت داشته و در جریان بازداشت ملوان‌ها بوده است.
قاسمی در بخشی از این مستند گفته پوشاندن کت و شلوار بر تن ۱۵ نظامی بریتانیایی در ایران با هدف «تحقیر» آن‌ها صورت گرفته بود.
۱۵ ملوان بریتانیایی فروردین ماه سال ۱۳۸۶ توسط نیروی دریایی سپاه بازداشت و پس از ۱۲ روز آزاد شدند.
خرداد ماه سال ۱۳۸۲ نیز نیرو‌های سپاه در خلیج فارس اقدام به بازداشت چند نظامی آمریکایی کردند که در این مستند جزئیات دستگیری آنها نیز گنجانده شده است.


www.asghar-joudi.net