Download: IFV Šakal / BMP-M2 SKCZ [HD]

By Historia Militaris Bohemica

77,002

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

BVP-M2 SKCZ je bojové vozidlo pěchoty, které představuje výsledek spolupráce českého a slovenského obranného průmyslu. Společný tým české společnosti EXCALIBUR ARMY a slovenských firem VOP Trenčín a EVPÚ představil tento projekt modernizovaného BVP na výstavě IDET 2013. Cílem této komplexní modernizace je přizpůsobení novému bezpečnostnímu prostředí a prodloužení životnosti vozidel o 20 let. Modernizované vozidlo je také označováno jako IFV Šakal.

Klíčovými vylepšeními nového BVP jsou např. nový motor Caterpillar C9.3 o výkonu 300 kW, nová věž TURRA-30 slovenské provenience s automatickým kanonem CZ30 ráže 30 mm, kulometem ráže 12,7 mm či 7,62 mm a odpalovacími zařízeními řízených protitankových raket, či například nová hydraulicky ovládaná zadní rampa pro výsadek.

Na výstavě Eurosatory 2014 představila společnost EXCALIBUR ARMY modernizované bojové vozidlo pěchoty BMP-M2-EXCALIBUR. Vozidlo využívá podvozek BVP-1 a je vyzbrojené izraelskou bezosádkovou věží SAMSON MK II s 30mm rychlopalným kanónem Mk.44 Bushmaster II a dvěma protitankovými řízenými střelami Spike.