Download: Şeker hamuruyla pasta nasıl kaplanır?

By Bugün Ne Pişirsem

31,628

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

Şeker hamuruyla pasta nasıl kaplanır?
Şeker hamurundan kolay pasta kaplama için videoyu izleyin. Pasta boyutuna göre istediğiniz renkte bir şeker hamuru hazırlayalım. Hamuru açacağımız yere nişasta serpelim. Nişasta hamuru daha kolay açabilmek için gereklidir. Merdane ile hamuru inceltelim. Hamuru çok ince açmayalım.

Aksi halde kaplama esnasında hamur yırtılabilir. Pastayı şeker hamuru ile kaplamaya başlayalım. Önceden ganajla kaplanan pastayı dolapta bekletelim. Üzerine hafif su sürelim. Bu şekilde şeker hamuru pastaya yapışacaktır. Şeker hamurunun iyi tutması için pastayı mümkünse 1-2 gün önceden yapıp buzdolabında bekletelim.

Hamuru pastanın üstüne kapatalım. Pasta malzemeleri satan bir yerden alabileceğimiz pasta ütüsü ile pastanın kenarlarını düzleştirelim. Artan fazlalıkları keselim. Pastanın ganajla kaplanıp donması önemlidir. Kalan hamurla kenarlara şerit yapalım. Pastanın etrafına saralım.

Şeker hamuruyla pasta kaplarken nelere dikkat edelim?
Şeker hamurundan kolay pasta yaparken bazı püf noktalarına dikkat etmemiz gerekir. Öncelikle pastamızı ganajla kaplamaya dikkat edelim. Ganajla kaplanan pastaya şeker hamuru daha kolay yapışır. Pastayı mutlaka 1 gün buzdolabında bekletelim. Pastayı dinlendirdikten sonra istediğimiz renk bir şeker hamuru ile pastamızı kaplayabiliriz. Merdane ile hamuru inceltelim. Hamuru çok ince açmayalım. Aksi halde kaplama esnasında hamur yırtılabilir.