Download: جهانی از هیچ - سخنرانی لاورنس کراوس - زیرنویس فارسی

By siavash shahabi

14,578

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

جهانی از هیچ، سخنرانی پربازدید و محبوب لاورنس کراوس فیزیکدان مشهور آتئیست است که درباره پیامدهای انبساط جهان برای بنیاد ریچارد داوکینز در کنفرانس اتحاد جهانی بیخدایان در سال ۲۰۰۹ انجام داده بود.

این سخنرنی، یک داستان کیهان شناسانه است که هر چه جلوتر می روید شما را میخکوب می کند. لاورنس کراوس، فیزیکدان نظری پیشگام، پیشرفت های شگفت انگیز جدید علمی را که می تواند جواب بسیاری از سوالات فلاسفه را بدهد، توضیح می دهد. کراوس که یکی از مشهورترین دانشمندان عصر حاضر است و توانسته شکاف بین علم و فرهنگ عامه را از بین ببرد، معتقد است علم جدید توانایی پاسخ به این سوال که “چرا به جای هیچ، چیزی وجود دارد” را به طور شگفت انگیزی دارد. مشاهدات تجربی زیبا و نظریات پیچیده جدید در سخنرانی “جهانی از هیچ” به طرز قابل فهمی آورده شده اند و می گوید نه تنها چیزی می تواند از هیچ چیز بوجود آید، بلکه همواره این اتفاق می افتد.

بعدها، در سال ۲۰۱۲ لاورنس کراوس بر مبنای همین سخنرانی، کتاب تحسین شده «جهانی از هیچ: چرا به جای اینکه چیزی نباشد چیزی هست» (به انگلیسی: A Universe from Nothing: Why There is Something Rather Than Nothing) را به نگارش در آورد که قرار بود کریستفر هیچنز فقید برای آن مقدمه ای بنویسد اما بخاطر بیماری و مرگ نابهنگامش، این وظیفه به عهده ریچارد داوکینز محول شد.

امیدوارم از دیدن این سخنرانی جذاب و پر هیجان لذت ببرید.

برای دانلود ترجمه فارسی کتاب جهانی از هیچ به سایت بیگ بنگ مراجعه کنید:
http://bigbangpage.com/?p=12882

برای دانلود فیلمها، زیرنویسها و کتابهای دیگر از وب سایت من دیدن کنید.
http://gatesdawn.xyz