Download: Poznajcie Toudiego – najmniejszego psa w Polsce!, „Fakty” 04.03.2015

By Fakty TVP3 Wrocław

780,085

TIP: Right-click and select "Save link as.." to download video

Initializing link download... Initializing link download.....

Ma trzy miesiące, zaledwie 6 cm wzrostu i waży 30 dag – mowa o Toudim, piesku rasy chihuahua, który jest najmniejszym czworonogiem w Polsce!

Ma maleńki domek, korek od butelki zamiast miski i sprawia olbrzymią radość całej rodzinie. Zwykle psy tej rasy ważą od 2 do 3 kg. Tak małe jak Toudi rodzą się bardzo rzadko. Maluch je zaledwie kilka kulek karmy dziennie.

Pies, który jest wielkości kubka do kawy, zrobił furorę wśród znajomych i sąsiadów państwa Ciepłych. Kupując go, nie mieli pojęcia, co z niego wyrośnie. A właściwie... co nie wyrośnie.

Maleńki Toudi mieści się w ludzkiej dłoni. A jak będzie już dorosłym psem, będzie ważyć zaledwie o 40 dag więcej. – Koleżanki nie przychodzą do mnie, tylko do Toudiego – zdradza Weronika Goclon.

Do tej pory miano najmniejszego psa w Polsce należało do Rubinka. W wieku Toudiego był od niego o 4 cm większy i ważył 10 dag więcej. Weterynarz i autorka emitowanego w Telewizji Polskiej programu „Psi psycholog” – pani Agnieszka Janeczek – przyznaje, że tak małego psa nigdy nie widziała.

Właściciele Toudiego planują wpisać pupila do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa. Muszą najpierw poczekać, aż będzie dorosły. Do tej pory rekordzista miał prawie 10 cm – Toudiemu do takiego wzrostu jeszcze dużo brakuje.

WIĘCEJ: http://wroclaw.tvp.pl/19113326/poznajcie-toudiego-najmniejszego-psa-w-polsce
INFORMACJE NA BIEŻĄCO: http://fakty.com